Πολύδροσο Θεσπρωτίας

Το Πολύδροσο είναι ένα μικρό χωριό του δήμου Παραμυθιάς Θεσπρωτίας που βρίσκεται στα όρια των Νομών Θεσπρωτίας και Ιωαννίνων.

Χτισμένο στις πλαγιές του ποταμού Καλαμά μέσα σε ένα καταπράσινο περιβάλλον δικαιολογεί απόλυτα το σημερινό όνομά του μιας και οι άφθονες πηγές του αλλά και τα δέντρα που το περιβάλλουν, του χαρίζουν τη δροσιά κάθε εποχή του χρόνου.

Η απόσταση από την Ηγουμενίτσα είναι 42 χλμ και από τα Ιωάννινα 50 χλμ. Από την Αθήνα η διαδρομή μέσω Ιωαννίνων είναι 500 χλμ. και από τη Θεσσαλονίκη 330.

Μια μέρα - Μια εικόνα

ΑΡΤΟΚΛΑΣΙΑ 2016
View Image Download
ΑΡΤΟΚΛΑΣΙΑ 2016
View Image Download
ΑΡΤΟΚΛΑΣΙΑ 2016
View Image Download
ΑΡΤΟΚΛΑΣΙΑ 2016
View Image Download
ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣ...
View Image Download

ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑ: Η πορεία προς τη νομιμοποίηση

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #3172 από Μαριορή
10 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014, ΠΕΜΠΤΗ - ΠΑΡΑΧΩΡΗΤΗΡΙΟ ΕΔΡΑΣ!!!!!!!!!!

Ο ίδιος ο πρόεδρος της Πανηπειρωτικής με παίρνει τηλέφωνο και με ενημερώνει ότι το αίτημα έγινε αποδεκτό. Μου διαβάζει και το έγγραφο που συνέταξε ο ίδιος προσωπικά. Παραχωρητήριο Έδρας. Ρωτά αν συμφωνώ και εγώ πετάω στους εφτά ουρανούς. Δεν μπορώ να το πιστέψω πως τα καταφέραμε!

Ο κ. Οικονόμου μου λέει ότι πρέπει να περάσω από την Πανηπειρωτική να υπογράψω και να πάρω αντίγραφα.

Τηλεφωνιέμαι με όλα τα μέλη του ΔΣ και ομόφωνα αποδέχονται και την έδρα και τους όρους που βάζει η Πανηπειρωτική. Για 10 χρόνια...

Τρέχω στο κέντρο. Υπογράφω και βγαίνοντας από την Πανηπειρωτική θέλω να το ρίξω στο χορό! (εντός απαγορεύεται αυστηρά, είναι και όρος αυτός στο παραχωρητήριο!)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #3173 από Μαριορή
11 Ιουλίου 2014. Παρασκευή. ΕΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΑΦΜ...

Ξεκινώ πρωί πρωί για την Αναξαγόρα 4 - 6 στην Ομόνοια, Α' Εφορία.

Μετά από 3,5 ώρες και απίστευτο πήγαινε και έλα και ξαναπήγαινε και ανέβα και κατέβα ορόφους, έχω το ΑΦΜ στα χέρια μου. Και τον κλειδάριθμο. Ενεργοποιημένο.

Ακολουθούν επαφές με λογιστές. Να μάθω τη διαδικασία για την υποβολή δηλώσεων και τις τιμές της αμοιβής τους.

Σε συνεννόηση με τον ταμία μας, τα άλλα παιδιά ρυθμίζουν πότε θα κάνουμε έκτακτο ΔΣ. Να ενημερωθούν για τις εξελίξεις και να πάρουμε αποφάσεις. Το ορίσανε για την Κυριακή, 18.30, στην ταβέρνα του Μαρτίνη, Πατησίων 289...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #3174 από ΤΑΚΗΣ
Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ για τον άθλο και την υπομονή σας είναι λίγο.
Εάν θέλετε για λογιστή μπορείτε να επικοινωνήσετε με τον λογιστή μου κο Γκανία Σπύρο, κάτοικο Αθηνών, Παν/μίου 59 Γ΄ όροφος ΤΗΛ 2103221229 & 69470009802 και να σας δώσει προσφορά. Είναι από την Πρέβεζα. Του μίλησα σχετικά. ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Μαριορή

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.144 δευτερόλεπτα

Πες Το

adelfotita - 24/10/2023 - 11:34

ΑΡΤΟΚΛΑΣΙΑ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 5 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2023, 9.30 ΤΟ ΠΡΩΙ, ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΛΟΥΚΑ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΗΝ ΤΑΒΕΡΝΑ ΜΑΡΤΙΝΗ ΓΙΑ ΛΟΥΚΟΥΜΙ ΚΑΙ ΤΣΙΠΟΥΡΟ.

adelfotita - 20/10/2023 - 15:39

Έφυγε για το μεγάλο ταξίδι η Γιαννούλα Διώχνου (το γένος Μάκου). Ζούσε στον Καναδά κι εκεί θα γίνει και η κηδεία. Θερμά συλλυπητήρια στους δικούς της, Κώστα Διώχνο και τον γιο τους Νίκο.

adelfotita - 15/01/2023 - 12:15

ΧΟΡΟΣ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΙΤΩΝ 19 ΦΛΕΒΑΡΗ, 12.30 ΜΕΣΗΜΕΡΙ. ΜΕ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΤΟΥ ΔΟΚΙΜΟΥ!ΤΑΒΕΡΝΑ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΑΧΑΡΝΩΝ 238.

adelfotita - 31/12/2022 - 01:45

30/12/22 "Έφυγε" σήμερα η Βασιλική Δρόσου, το γένος Λαμπρίδη. Ετών 100. Η κηδεία θα γίνει αύριο, ώρα 12 το μεσημέρι, στο Κάτω Ζάλογγο όπου και διέμενε με τον γιο της Γιάννη. Θερμά συλλυπητήρια στην οικογένειά της και καλό της ταξίδι...

adelfotita - 10/09/2022 - 11:04

"Έφυγε" ο Σταύρος Μαρτίνης, ο αγαπημένος μας Τσιαβέλης. Αυτή την ώρα η κηδεία του στον Αη - Δημήτρη. Θερμά συλλυπητήρια στην οικογένειά του.

Your browser does not support the HTML5 canvas tag.
Cancel

Ημερολόγιο

Τρίτη
19
Μαρτίου
2024
Ανατ.: 06.36
Δύση: 18.37
Σελήνη
8 ημερών
Χρυσάνθου και Δαρείας μαρτύρων
1205
Ολόκληρη η βορειοδυτική Μικρά Ασία περιέρχεται στους Λατίνους.
1770
Απόσυρση των ρωσικών δυνάμεων από την πολιορκία της Κορώνης.
1914
Οι Αλβανοί πνίγουν στο αίμα εξέγερση των Ελλήνων της Κορυτσάς.
1919
Αποφασίζεται και επιτυγχάνεται η εκκένωση της Οδησσού και η σύμπτυξη προς Βεσσαραβία.
1941
Ισχυρή ιταλική επίθεση στο μέτωπο Τρεμπεσίνας αποκρούεται με βαρύτατες απώλειες για τους Ιταλούς.
1959
Η Ελληνική Βουλή ανακηρύσσει ομοφώνως "άξιον της Πατρίδος" τον αρχηγό της ΕΟΚΑ Γεώργιο Γρίβα (Διγενή).

Τελευταίες Συζητήσεις

Τελευταία Σχόλια

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com